Zajímavosti z internetového světa

How to deal with video that is delivered via iframe so it 100% fills it’s container

There are lots of ways to display video on your website. One of them is using <iframe> to embed media such as YouTube, Vimeo or any other video provider that provides <iframe> code to display relevant video.

This method normally works well but video embedded via <iframe> has normally set static width and height which is not very good for responsive design.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/2lAe1cqCOXo” frameborder=”0″ … Číst celý článek →

What’s the difference between async vs defer attributes

According to https://caniuse.com/ website, async and defer attributes for the <script> element have great support and I think it might be a good time to learn what they do and how to use them.

JavaScript is considered a “parser blocking resource” causing blocking of HTML parsing. Thankfully, the latest technologies such as HTML5 gives you 3 ways to tell browser when to run JavaScript code.

<script>

… Číst celý článek →

How to manage MySQL databases and MySQL users from the command line

What is MySQL?

MySQL is popular an open source database management software that helps users store, organize and retrieve data using Structured Query Language (SQL). SQL is the most popular language for adding, accessing and managing content in a database. MySQL can be used to retrieve information from databases underpinning CMS systems, forums, galleries, blogs, shopping carts and many others.

… Číst celý článek →

Protect WordPress site from XML-RPC attack

What is XML-RPC?

XML-RPC is a remote procedure call which uses XML to encode its calls and HTTP as a transport mechanism. It is a system that allows you to make posts to your WordPress blog using weblog clients. This means if you want to access and publish new content to your website remotely, you need XML-RPC enabled.

… Číst celý článek →

Rails 4 Directory Structure

When you generate a new Rails 4 application, it creates an entire directory structure together with what seems at first sight to be a bewildering collection of files.

Some of you who are new to Rails may be wondering what all those generated files and directories are doing.

Rails generates an application by adhering to two great principles: It emphasizes convention-over-configuration, … Číst celý článek →

Jak nainstalovat Vagrant

V součastné době mají webový vývojáři široký výběr technologií pro vytvoření ideálního vývojového prostředí bez ohledu na operační systém.

Lokální nebo místní vývojové prostředí jako například XAMPP, MAMP, WAMP je skvělý způsob jak začít, ale co když chcete mít místní vývojové prostředí stejné jako produkční prostředí?

Nebo se právě učíte Ubuntu, Debian, CentOS, Fedora nebo jiný unix operační systém a potřebujete testovací server, aby jste si mohli … Číst celý článek →

Načítání souborů pro specifickou předlohu ve WordPress

Tvoříte webové stránky pomocí velmi populárního redakčního systému nazvaného WordPress?

Pokud ano, určitě máte stránku s určitou šablonu která má specifický styl načtený z konkrétního .css souboru nebo .js soubor se scriptem duležitým pro tuto šablonu.

V tomto krátkem příspěvku Vám ukážu specifický kousek kódu, který bude obsahovat Google map script. Tento script se bude načítat pouze pro určitý soubor jako například contact-page-template.php

Řekněme že máme soubor nazvaný … Číst celý článek →

Tipy pro kódování HTML emailu

Kódování HTML emailu je velmi složité, někdy dokonce až nemožné. Naštěstí existuje mnoho emailových předloh které Vám dokáží usnadnit začátek tohoto ne zrovna lehkého úkolu.

Předlohy jsou dobré pro rychlý začátek ale mnohé z nich Vás nechrání před určitými nástrahami různých e-mailových klientů.

Pokud se tedy chystáte nakódovat HTML email, zde je několik tipů pro usnadnění tohoto poměrně složitého úkolu.

Použijte XHTML 1.0 Strict DOCTYPE

HTML doctype … Číst celý článek →

CSS pseudo elementy

Jestliže denně napíšete hodně HTML5 a CSS3 kódu a nebo se zajímáte o tvorbu webových stránek tak jste určite slyšeli o CSS
pseudo elementech které Vám dovedou usnadnit a zároveň urychlit práci při tvorbě webových stránek.

CSS pseudo elementy jsou přidány k HTML selektorům čímž Vám umožní přidání stylu k určitým částem HTML dokumentu nebo … Číst celý článek →

Tipy pro registraci domény

Registrace domény je velmi důležitá záležitost stejně jako název Vaší firmy. Registrace co možná nejlepšího názvu domény tedy hraje velkou roli při úspěchu Vašich webových stránek.

Následující tipy pro registraci domény Vám pomůžou výrazně zlepšit návštevnost na Vašich webových stránkách.

1. Kratký název:

Nejvíce návštěvníků dorazí na Vaše webové stránky zadáním adresy přímo do svého prohlížeče. Zkuste se proto zaměřit na maximálně 20 znaků.

2. Jednoduchost a zřetelnost:

Vaše … Číst celý článek →